aimeos-core - en to uk translation catalogue (44 entries)

note: Item status
en: status:-2
uk: статус: архів

note: Item status
en: status:-1
uk: статус: розгляд

note: Item status
en: status:0
uk: статус: вимкнено

note: Item status
en: status:1
uk: статус: увімкнено

note: Address salutation
en: company
uk: Компанія

note: Address salutation
en: mr
uk: Шановний

note: Address salutation
en: mrs
uk: Шановна

note: Address salutation
en: miss
uk: Шановна

note: Order type value
en: order:repeat
uk: замовлення:повторне

note: Order type value
en: order:web
uk: замовлення:інтернет

note: Order type value
en: order:phone
uk: замовлення:телефон

note: Subscription reason code
en: reason:-1
uk: оплата

note: Subscription reason code
en: reason:0
uk: закінчився термін дії

note: Subscription reason code
en: reason:1
uk: скасовано

note: Payment status value
en: pay:-1
uk: незавершений

note: Payment status value
en: pay:0
uk: видалений

note: Payment status value
en: pay:1
uk: скасований

note: Payment status value
en: pay:2
uk: відхилений

note: Payment status value
en: pay:3
uk: відшкодований

note: Payment status value
en: pay:4
uk: в очікуванні

note: Payment status value
en: pay:5
uk: авторизований

note: Payment status value
en: pay:6
uk: отриманий

note: Delivery status value
en: stat:-1
uk: не завершений

note: Delivery status value
en: stat:0
uk: видалений

note: Delivery status value
en: stat:1
uk: в очікуванні

note: Delivery status value
en: stat:2
uk: в обробці

note: Delivery status value
en: stat:3
uk: відправлений

note: Delivery status value
en: stat:4
uk: доставлений

note: Delivery status value
en: stat:5
uk: втрачений

note: Delivery status value
en: stat:6
uk: відхилений

note: Delivery status value
en: stat:7
uk: повернений

note: Address plugin error: Payment address not available
en: address.payment.available.none
uk: Адреса для оплати недоступна

note: Address plugin error: Delivery address not available
en: address.delivery.available.none
uk: Адреса доставки недоступна

note: Address plugin error: Payment address not allowed
en: address.payment.available.notallowed
uk: Платіжна адреса не дозволена

note: Address plugin error: Delivery address not allowed
en: address.delivery.available.notallowed
uk: Адреса доставки не дозволена

note: Service plugin error: Payment service not available
en: service.payment.available.none
uk: Платіжний сервіс недоступний

note: Service plugin error: Delivery service not available
en: service.delivery.available.none
uk: Сервіс доставки недоступний

note: Service plugin error: Payment service not allowed
en: service.payment.available.notallowed
uk: Платіжний сервіс не дозволяється

note: Service plugin error: Delivery service not allowed
en: service.delivery.available.notallowed
uk: Сервіс доставки не дозволяється

note: ProductGone plugin error: Product doesn't exists
en: product.gone.notexist
uk: Товар не існує

note: ProductGone plugin error: Product status disabled
en: product.gone.status
uk: Статус продукту вимкнено

note: ProductGone plugin error: Product out of timeframe
en: product.gone.timeframe
uk: Продукт поза термінами

note: ProductPrice plugin error: Product price changed
en: product.price.changed
uk: Ціна товару змінилася

note: ProductStock plugin error: Product out of stock
en: product.stock.notenough
uk: Товар відсутній на складі
