aimeos-core - en to sl translation catalogue (185 entries)

en: aa
sl: Afar

en: ab
sl: Abkhazian

en: ae
sl: Avestan

en: af
sl: Afrikaans

en: ak
sl: Akan

en: am
sl: Amharic

en: an
sl: Aragonese

en: ar
sl: Arabic

en: as
sl: Assamese

en: av
sl: Avar

en: ay
sl: Aymara

en: az
sl: Azerbaijani

en: ba
sl: Bashkir

en: be
sl: Belarusian

en: bg
sl: Bulgarian

en: bh
sl: Bihari

en: bi
sl: Bislama

en: bm
sl: Bambara

en: bn
sl: Bengali

en: bo
sl: Tibetan

en: br
sl: Breton

en: bs
sl: Bosnian

en: ca
sl: Catalan

en: ce
sl: Chechen

en: ch
sl: Chamorro

en: co
sl: Corsican

en: cr
sl: Cree

en: cs
sl: Czech

en: cu
sl: Church Slavonic

en: cv
sl: Chuvash

en: cy
sl: Welsh

en: da
sl: Danish

en: de
sl: German

en: dv
sl: Dhivehi

en: dz
sl: Dzongkha

en: ee
sl: Ewe

en: el
sl: Greek

en: en
sl: English

en: eo
sl: Esperanto

en: es
sl: Spanish

en: et
sl: Estonian

en: eu
sl: Basque

en: fa
sl: Persian

en: ff
sl: Fula

en: fi
sl: Finnish

en: fj
sl: Fijian

en: fo
sl: Faeroese

en: fr
sl: French

en: fy
sl: Frisian

en: ga
sl: Irish

en: gd
sl: Scottish Gaelic

en: gl
sl: Galician

en: gn
sl: Guaraní

en: gu
sl: Gujarati

en: gv
sl: Manx

en: ha
sl: Hausa

en: he
sl: Hebrew

en: hi
sl: Hindi

en: ho
sl: Hiri motu

en: hr
sl: Croatian

en: ht
sl: Haïtian Creole

en: hu
sl: Hungarian

en: hy
sl: Armenian

en: hz
sl: Herero

en: ia
sl: Interlingua

en: id
sl: Indonesian

en: ie
sl: Interlingue

en: ig
sl: Igbo

en: ii
sl: Yi

en: ik
sl: Inupiaq

en: io
sl: Ido

en: is
sl: Icelandic

en: it
sl: Italian

en: iu
sl: Inuktitut

en: ja
sl: Japanese

en: jv
sl: Javanese

en: ka
sl: Georgian

en: kg
sl: Kongo

en: ki
sl: Kikuyu

en: kj
sl: Kuanyama

en: kk
sl: Kazakh

en: kl
sl: Greenlandic

en: km
sl: Khmer

en: kn
sl: Kannada

en: ko
sl: Korean

en: kr
sl: Kanuri

en: ks
sl: Kashmiri

en: ku
sl: Kurdish

en: kv
sl: Komi

en: kw
sl: Cornish

en: ky
sl: Kirghiz

en: la
sl: Latin

en: lb
sl: Luxembourgish

en: lg
sl: Luganda

en: li
sl: Limburgish

en: ln
sl: Lingala

en: lo
sl: Lao

en: lt
sl: Lithuanian

en: lu
sl: Luba-Katanga

en: lv
sl: Latvian

en: mg
sl: Malagasy

en: mh
sl: Marshallese

en: mi
sl: Māori

en: mk
sl: Macedonian

en: ml
sl: Malayalam

en: mn
sl: Mongolian

en: mo
sl: Moldavian

en: mr
sl: Marathi

en: ms
sl: Malay

en: mt
sl: Maltese

en: my
sl: Burmese

en: na
sl: Nauru

en: nb
sl: Norwegian Bokmål

en: nd
sl: North Ndebele

en: ne
sl: Nepali

en: ng
sl: Ndonga

en: nl
sl: Dutch

en: nn
sl: Norwegian Nynorsk

en: no
sl: Norwegian

en: nr
sl: South Ndebele

en: nv
sl: Navajo

en: ny
sl: Chichewa

en: oc
sl: Occitan

en: oj
sl: Ojibwa

en: om
sl: Oromo

en: or
sl: Oriya

en: os
sl: Ossetic

en: pa
sl: Punjabi

en: pi
sl: Pali

en: pl
sl: Polish

en: ps
sl: Pashto

en: pt
sl: Portuguese

en: qu
sl: Quechua

en: rm
sl: Rhaeto-Romance

en: rn
sl: Kirundi

en: ro
sl: Romanian

en: ru
sl: Russian

en: rw
sl: Kinyarwanda

en: sa
sl: Sanskrit

en: sc
sl: Sardinian

en: sd
sl: Sindhi

en: se
sl: Northern Sami

en: sg
sl: Sango

en: si
sl: Sinhala

en: sk
sl: Slovak

en: sl
sl: Slovenščina

en: sm
sl: Samoan

en: sn
sl: Shona

en: so
sl: Somali

en: sq
sl: Albanian

en: sr
sl: Serbian

en: ss
sl: Swati

en: st
sl: Sesotho

en: su
sl: Sundanese

en: sv
sl: Swedish

en: sw
sl: Swahili

en: ta
sl: Tamil

en: te
sl: Telugu

en: tg
sl: Tajik

en: th
sl: Thai

en: ti
sl: Tigrinya

en: tk
sl: Turkmen

en: tl
sl: Tagalog

en: tn
sl: Setswana

en: to
sl: Tongan

en: tr
sl: Turkish

en: ts
sl: Tsonga

en: tt
sl: Tatar

en: tw
sl: Twi

en: ty
sl: Tahitian

en: ug
sl: Uyghur

en: uk
sl: Ukrainian

en: ur
sl: Urdu

en: uz
sl: Uzbek

en: ve
sl: Venda

en: vi
sl: Vietnamese

en: vo
sl: Volapük

en: wa
sl: Walloon

en: wo
sl: Wolof

en: xh
sl: Xhosa

en: yi
sl: Yiddish

en: yo
sl: Yoruba

en: za
sl: Zhuang

en: zh
sl: Chinese

en: zu
sl: Zulu
