aimeos-core - en to da translation catalogue (185 entries)

en: aa
da: Afar

en: ab
da: Abkhazian

en: ae
da: Avestan

en: af
da: Afrikaans

en: ak
da: Akan

en: am
da: Amharic

en: an
da: Aragonese

en: ar
da: Arabisk

en: as
da: Assamese

en: av
da: Avar

en: ay
da: Aymara

en: az
da: Azerbaijani

en: ba
da: Bashkir

en: be
da: Belarusian

en: bg
da: Bulgarian

en: bh
da: Bihari

en: bi
da: Bislama

en: bm
da: Bambara

en: bn
da: Bengali

en: bo
da: Tibetan

en: br
da: Breton

en: bs
da: Bosnian

en: ca
da: Catalan

en: ce
da: Chechen

en: ch
da: Chamorro

en: co
da: Corsican

en: cr
da: Cree

en: cs
da: Czech

en: cu
da: Church Slavonic

en: cv
da: Chuvash

en: cy
da: Welsh

en: da
da: Dansk

en: de
da: Tysk

en: dv
da: Dhivehi

en: dz
da: Dzongkha

en: ee
da: Ewe

en: el
da: Greek

en: en
da: Engelsk

en: eo
da: Esperanto

en: es
da: Spanish

en: et
da: Estonian

en: eu
da: Basque

en: fa
da: Persian

en: ff
da: Fula

en: fi
da: Finnish

en: fj
da: Fijian

en: fo
da: Faeroese

en: fr
da: French

en: fy
da: Frisian

en: ga
da: Irish

en: gd
da: Scottish Gaelic

en: gl
da: Galician

en: gn
da: Guaraní

en: gu
da: Gujarati

en: gv
da: Manx

en: ha
da: Hausa

en: he
da: Hebrew

en: hi
da: Hindi

en: ho
da: Hiri motu

en: hr
da: Croatian

en: ht
da: Haïtian Creole

en: hu
da: Hungarian

en: hy
da: Armenian

en: hz
da: Herero

en: ia
da: Interlingua

en: id
da: Indonesian

en: ie
da: Interlingue

en: ig
da: Igbo

en: ii
da: Yi

en: ik
da: Inupiaq

en: io
da: Ido

en: is
da: Icelandic

en: it
da: Italian

en: iu
da: Inuktitut

en: ja
da: Japanese

en: jv
da: Javanese

en: ka
da: Georgian

en: kg
da: Kongo

en: ki
da: Kikuyu

en: kj
da: Kuanyama

en: kk
da: Kazakh

en: kl
da: Greenlandic

en: km
da: Khmer

en: kn
da: Kannada

en: ko
da: Korean

en: kr
da: Kanuri

en: ks
da: Kashmiri

en: ku
da: Kurdish

en: kv
da: Komi

en: kw
da: Cornish

en: ky
da: Kirghiz

en: la
da: Latin

en: lb
da: Luxembourgish

en: lg
da: Luganda

en: li
da: Limburgish

en: ln
da: Lingala

en: lo
da: Lao

en: lt
da: Lithuanian

en: lu
da: Luba-Katanga

en: lv
da: Latvian

en: mg
da: Malagasy

en: mh
da: Marshallese

en: mi
da: Māori

en: mk
da: Macedonian

en: ml
da: Malayalam

en: mn
da: Mongolian

en: mo
da: Moldavian

en: mr
da: Marathi

en: ms
da: Malay

en: mt
da: Maltese

en: my
da: Burmese

en: na
da: Nauru

en: nb
da: Norsk Bokmål

en: nd
da: North Ndebele

en: ne
da: Nepali

en: ng
da: Ndonga

en: nl
da: Dutch

en: nn
da: Nynorsk

en: no
da: Norsk

en: nr
da: South Ndebele

en: nv
da: Navajo

en: ny
da: Chichewa

en: oc
da: Occitan

en: oj
da: Ojibwa

en: om
da: Oromo

en: or
da: Oriya

en: os
da: Ossetic

en: pa
da: Punjabi

en: pi
da: Pali

en: pl
da: Polish

en: ps
da: Pashto

en: pt
da: Portuguese

en: qu
da: Quechua

en: rm
da: Rhaeto-Romance

en: rn
da: Kirundi

en: ro
da: Romanian

en: ru
da: Russian

en: rw
da: Kinyarwanda

en: sa
da: Sanskrit

en: sc
da: Sardinian

en: sd
da: Sindhi

en: se
da: Northern Sami

en: sg
da: Sango

en: si
da: Sinhala

en: sk
da: Slovak

en: sl
da: Slovenian

en: sm
da: Samoan

en: sn
da: Shona

en: so
da: Somali

en: sq
da: Albanian

en: sr
da: Serbian

en: ss
da: Swati

en: st
da: Sesotho

en: su
da: Sundanese

en: sv
da: Svensk

en: sw
da: Swahili

en: ta
da: Tamil

en: te
da: Telugu

en: tg
da: Tajik

en: th
da: Thai

en: ti
da: Tigrinya

en: tk
da: Turkmen

en: tl
da: Tagalog

en: tn
da: Setswana

en: to
da: Tongan

en: tr
da: Turkish

en: ts
da: Tsonga

en: tt
da: Tatar

en: tw
da: Twi

en: ty
da: Tahitian

en: ug
da: Uyghur

en: uk
da: Ukrainian

en: ur
da: Urdu

en: uz
da: Uzbek

en: ve
da: Venda

en: vi
da: Vietnamese

en: vo
da: Volapük

en: wa
da: Walloon

en: wo
da: Wolof

en: xh
da: Xhosa

en: yi
da: Yiddish

en: yo
da: Yoruba

en: za
da: Zhuang

en: zh
da: Chinese

en: zu
da: Zulu
