aimeos-core - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Aimeos object not available
it: Oggetto Aimeos non disponibile

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
it: La classe "%1$s" non implementa "%2$s"

en: Class "%1$s" not found
it: Classe " 1 %1$s" non trovata

en: Client generated IDs are not supported
it: Client IDs generati non sono supportati

en: Invalid JSON in body
it: JSON non valido nel body

en: Invalid class name "%1$s"
it: Il nome della classe " 1 %1$s " non è valido

en: Invalid client "%1$s"
it: Client " 1 %1$s " non valido

en: Invalid client "%1$s" in "%2$s"
it: Client " 1 %1$s " in " 2 %2$s " non valido

en: Invalid factory "%1$s"
it: Fattore " 1 %1$s " non valido

en: No ID given
it: Nessun ID fornito

en: No view available
it: Nessuna vista disponibile

en: Not allowed to access JQAdm "%1$s" client
it: Accesso al client " 1 %1$s " JQAdm non consentito

en: Not allowed to access JsonAdm "%1$s" client
it: Accesso al client " 1 %1$s " JsonAdm non consentito

en: Not implemented, use PATCH instead
it: Non implementato, usare invece PATCH

en: Template "%1$s" not available
it: Il template " 1 %1$s " non è disponibile

en: Unable to call method "%1$s"
it: Impossibile chiamare il metodo " 1 %1$s "
